האי למטבח הוא אחת ממהפכות העיצוב העיקריות של המטבחים המודרניים ואחד ממאפייניהם הבולטים. משהוסרו קירות המטבח והוא הפך למטבח פתוח, במיקום מרכזי בבית, ולא עוד חדר סגור צדדי – האי במטבח המודרני הפך לפתרון, המאפשר את מימוש מלוא הפוטנציאל של תפיסת החלל הפתוח ולמוטיב המרכזי בו.

במטבחים סגורים לא היה לו מקום וגם לא היה בו צורך. הקירות שתחמו את המטבח סיפקו נקודות עיגון לארונות או למדפים לאחסון ותצוגה. אבל מרגע שהקירות התוחמים לא קיימים עוד והחלל נפתח לסלון ולמרחב הבית התעוררו שאלות חדשות.

היעדר הקירות צמצם את מקומות האחסון שנותרו ואת משטחי העבודה באופן משמעותי. האי עונה על כל הצרכים. ככל שיהיה גדול יותר כמובן שיהיו בו יותר אפשרויות אחסון ומשטחי העבודה יגדלו. בפן העיצובי הוא משמש כרהיט מקשר בין המטבח לחללי האירוח או מציב קו גבול דמיוני בין אזור המטבח לאזורים האחרים בבית. אפשר למקם עליו את הכיריים, הכיור ואף לנצל את חלקו לפינת ישיבה פחות פורמלית במטבח.

מודרני עם אי - אי למטבח

מטבח מודרני עם אי, צילום: גידי בועז

גלגולו של האי במטבח

האי למטבח התחיל מסוג של עגלת עזר ניידת או שידה מנותקת מיתר הארונות עם משטח בוצ'ר מעליה, שיועדה לתוספת אחסון ומשטח עזר לעבודה. היום הוא גדל לממדים גדולים, גם בחשיבותו, והוא משמש פעמים רבות למרכז ולעיקרו של המטבח.
אפשרויות התכנון שלו הן כמעט אינסופיות. גודלו נגזר מאפשרויות המקום וייעודו: האם יכיל ארונות אחסון ומשטח עבודה נוסף בלבד? האם נקודות המים והכיריים ימוקמו עליו? אילו עוד פונקציות? האם יש צורך במקומות ישיבה? הוא יכול להיות מרוהט מארונות שיושבים על מסד (צוקל) על הרצפה והוא יכול להיות גם בעיצוב שונה.

פתרונות עיצוב מיוחדים

מטבחי next125 מציעים פתרונות עיצוב מאד מיוחדים. למשל אי בצורת שולחן מעץ בעיצוב פורץ דרך, שאף קטף פרסי עיצוב יוקרתיים רבים. האי – שולחן הבישול של מטבחי next125 , מעוצב כשולחן, שאפשר למקם עליו את הכיריים ותחתיו אפשר להוסיף ארונות אחסון, מתחתית השולחן ועד הרצפה, כך שיוכלו להסתיר חיבורי חשמל. צורתו המיוחדת משאירה מקום גם למקומות ישיבה נוחים סביבו. אפשרות נוספת היא אי מרחף, הניצב על רגלי אלומיניום בגוון שחור אוניקס, שיכול להגיע עד אורך של 320 ס"מ. אפשרויות העיצוב המעניינות יוכלו להפוך כל מטבח ליצירה אישית מיוחדת.

למטבח 1 - אי למטבח

תכנון אי במטבח – על מה להקפיד?

תכנון האי צריך להתאים לגודלו של המטבח ולמהלכים ההגיוניים של העבודה בו. צרכים להיות מרווחים מחושבים מכל צדדיו, הן למעבר נוח והן לפתיחה ראויה של ארונות המטבח. המידות והפרופורציות תיגזרנה גם מכמות המשתמשים במטבח בו זמנית.

היחידות הפונקציונליות יתוכננו בהתאם לייעודו. אם הכיריים ממוקמות באי, יהיה נכון למקם בקרבתן את מגירות הסירים ויחידת התבלינים. יש להקפיד על מרחקי בטיחות של משטח עבודה מכל הצדדים שלהן ולהימנע מלמקם אותן בקצוות. כמובן יש לתכנן משטחי עבודה פנויים, בעיקר בין הכיריים לכיור.

המרחק האידיאלי המומלץ בין האי לארונות המטבח האחרים הוא בין 110 ס"מ ל-120 ס"מ. במעברים ללא ארונות אפשר להשאיר קצת פחות, אך בכל מקרה לא מומלץ להשאיר מרווח קטן מ-80 ס"מ.

מטבח עם אי - אי למטבח

אי למטבח הפתוח, אם כן, יכול להיות פתרון נפלא, אסתטי, ובוודאי פונקציונלי. אך יש לזכור שלא בכל מטבח אפשר לתכנן אותו. הוא איננו מחויב המציאות תמיד, כי אי קטן מדי יהיה פחות שימושי, הוא עלול לא להיות פרופורציונלי למטבח ושכרו יצא בהפסדו.

אפשר להתרשם מאפשרויות רבות של עיצובים למטבח באולם התצוגה של מטבחי next125, מותג הפרימיום מבית חברת המטבחים Schuller גרמניה. רחוב גלגלי הפלדה 19, אזור התעשייה של הרצליה פיתוח. 09-9569903.