חשיבות רבה יש לחיפויי הקיר במטבח: פונקציונלית ואסתטית גם יחד. אמנם פעמים רבות בחירתו של חיפוי המטבח נעשית לקראת סוף תהליכי התכנון והעיצוב של המטבח, אך לא בצדק.

חיפוי הקיר נמצא בחזית המטבח, העין פוגשת בו באופן מידי והוא אמור לשמש כמגן פרקטי על הקירות, שנותרו ללא ארונות, בעיקר מעל משטחי העבודה, בדגש על הקיר מאחורי הכיריים. כולם מקומות חשופים במטבח וגלויים לעין.

במטבחים מודרניים חיפויי קיר יכולים להיות המשך ויזואלי אחיד לארונות המטבח והם יכולים להיות עיצוב העומד בפני עצמו. למעשה זהו גם מקום מאד נגיש במטבח, שנמצא בהישג יד נוח, ולכן מן הראוי להקדיש לו תשומת לב מיוחדת.

אפשרויות רבות קיימות היום לחיפוי המטבח. השוק מציע שפע של חומרים, כאשר לכל אחד מהם אופי, סגנון והשפעה שונים על נראות המטבח.

מטבח מודרני אפור - חיפוי מטבח מודרני

חיפוי מטבח מודרני אפור

עיצוב מטבח מודרני

לעיצוב מטבח מודרני כמה מאפיינים ברורים: קווים נקיים עם העדפה לסימטריה, מינימליזם, מסות מרוכזות של ארונות גבוהים, צבעים אחידים, השתדלות למצוא פתרונות הסתרה למוצרי החשמל, הגדולים והקטנים, כדי שהמטבח יראה מסודר ועד כמה שאפשר עם מיעוט של חפצים על משטחי העבודה. חומרים ותהליכים מתקדמים רבים ימצאו את ביטויים במטבח המודרני, כמו פרזולים מתוחכמים, חומרים מיוחדים לחזיתות הארונות ועוד.

החיפוי שיתאים לעיצוב מטבח מודרני אמור להשתלב בצורה הרמונית עם אותם עקרונות עיצוב. לחיפוי המטבח המודרני נעדיף משטחי חיפוי שלמים, במידות גדולות יחסית, בשאיפה למיעוט חיבורים ולאחידות של חומר וצורה על פני אריחים קטנים או ערבוב של חומרים.

אין זה אומר שאי אפשר לשלב סגנונות. כל אחד יוכל כמובן לקחת את המטבח למקום האישי שלו ולבחור את העיצוב המתאים לו. תכנון מדויק, עיצוב והתאמה הרמונית הם שיקבעו את התוצאה הסופית.

מטבח מודרני שחור - חיפוי מטבח מודרני

חיפוי מטבח מודרני שחור

בחירת משטחי העבודה במטבח

דגש רב מושם במטבחים מודרניים על חדשנות, על דיוק ועל קווים נקיים. אם נרצה לשמור על מראה אחיד וכמה שיותר נקי נוכל לבחור את משטחי העבודה במטבח, את חזיתות הארונות ואת חיפויי הקיר מאותו החומר ובאותו הגוון.

מטבח שכולו עשוי מחומר אחד, כמו: פורצלן, זכוכית או פניקס יעניק לעיצוב הכולל של הבית מראה מושלם, מודרני, אלגנטי ויוקרתי.

במטבחי next125, מותג הפרימיום של קונצרן המטבחים Schuller גרמניה, זה אפשרי. ישנם דגמים מחומרים עמידים ואיכותיים, כמו פורצלן, פורמייקה, פניקס (סוג מיוחד של ציפוי עמיד במיוחד) וזכוכית, בגימור מבריק או מט, המיועדים גם לחזיתות דלתות המטבח, גם למשטחי העבודה וגם לחיפויי הקירות. כך אפשר להשיג מראה מודרני אחיד ואפשרויות עיצוב יוקרתיות מפתיעות.

את משטחי העבודה מפורצלן אפשר לקבל במראה דקיק ואלגנטי במיוחד. ניתן ליצור גם שילובים נהדרים אחרים עם חומרים שונים, כמו בחירה של חזיתות ארונות מפורצלן עם חיפוי קיר מזכוכית מרהיבה או דלתות זכוכית עם חיפויי קיר מעץ. אפשרויות רבות פתוחות. כל מטבח הוא בחירה והתאמה אישיים.

עיצוב חיפויי הקיר במטבח

בחיפויי הקיר של מטבחי next125 תוכלו לשלב אביזרים תלויים שונים לשימוש מהנה, נוח וחווייתי במטבח, כמו: מדפי תבלינים, קופסאות אחסון, שקעי חשמל נסתרים, מקום לנייר סופג, לוח מחיק, מדף לכוסות היין, מחזיק סכיני שף, אדניות אור לצמחי תבלין עם תאורה מווסתת לשמירה על צמיחתם הבריאה ועוד. בחיפויי הקיר מפורצלן, פניקס או זכוכית מקבעים מסילות מיוחדות, עליהן אפשר לתלות את האבזור השימושי.

אפשרויות עיצוב רבות מוצעות במטבחי next125 לאוהבים מטבח בסגנון מודרני חדשני, שתמיד ישמור על מראה עדכני ובאיכות שתלווה אותו לאורך שנים רבות.