המטבח המודרני הוא מערכת מורכבת ששותפים לה גורמים רבים. המטבח המודרני מציג את כל מה שמתקדם וחדיש בתחום המטבחים. החל מרעיון העיצוב, דרך החומרים והמערכות המרכיבים אותו ועד מוצרי החשמל המוטמעים בו. כולם נועדו להפוך את מלאכת הבישול והאפייה במטבח לחוויה גסטרונומית ואסתטית מהנה עבורנו, המשתמשים.

מטבח מודרני - עיצוב מטבח מודרני

עיצוב מטבח מודרני

 

מה הופך מטבח למטבח מודרני?

למושג מטבח מודרני פנים רבות. המטבח המודרני הראשון נוצר כנראה לאחר מלחמת העולם הראשונה עבור דירות השיכון שנבנו אז. נהוג ליחס אותו למעצבת האוסטרית מרגרט שיטה-ליהוצקי, שתכננה את "מטבח פרנפורט" עבור משרד השיכון הגרמני. ליהוצקי תכננה לראשונה מטבח מתועש עם כיור, כיריים, תנור, משטח עבודה ומקומות אחסון. את המודל שלה בנתה על סמך מחקר שערכה בקרב נשות התקופה. במטבח עדיין לא היה מקרר כמובן והוא נועד לחדר סגור, אך כבר היה חלק מהדירה והיה בו חלון לאיוורור.
מאז עבר המטבח כברת דרך משמעותית, הוסרו המחיצות והמטבח הפך לאחד המקומות המשמעותיים בעיצוב הבית, אם לא המשמעותי ביותר, ובוודאי חלל יקר ביותר בתכנון הבית.
מטבח מודרני נחשב היום למטבח מאד מדויק, שמעוצב בקווים מינימליסטיים ונקיים, ברוח הבאוהאוס, עשוי ממיטב החומרים המתקדמים, ברמה טכנולוגית מאד גבוהה. נצפה שיהיו בו מיטב החידושים שיש לעולם המטבחים להציע ושיהיה בו משקל רב להנדסת אנוש.
המטבח המודרני מיוצר בצורה מתועשת מורכבת באופן המתקדם ביותר. הייצור תמיד יהיה לאחר מחקר ופיתוח מעמיקים, שלעולם לא שוקטים ותמיד חושבים על הדבר הנוח והמתאים ביותר למשתמשים. תמיד ישנה חשיבה יצירתית וחלוצית שתטיב עם המטבח המודרני החדש.

קווים לדמותו – עיצוב מטבח מודרני

העיצוב המודרני הפך את חלל המטבח ממקום פונקציונאלי ופרקטי בלבד למקום אסתטי, מוביל ראשי למגמות עיצוב.
מטבח מודרני מתאפיין בהקפדה על חוץ ופנים. כל פרט חשוב. כלפי חוץ העיצוב יהיה בקווים ישרים, מינימליסטיים, חף מקישוטים, דלתות המטבח יהיו חלקות, החומריות תפגין יכולות טכנולוגיות גבוהות. חומרים כמו זכוכית, צבע, פניקס, גרניט פורצלן, נירוסטה, אלומיניום וחומרים מתקדמים אחרים, שיוכיחו פרקטיות ועמידות גבוהה במיוחד יהיו נוכחים.
פנים המטבח יציע אלמנטים נשלפים רבים, שיקלו את ההתנהלות והעבודה במטבח. הכל במינימום פעולות מיותרות ובנגישות רבה ונוחה.
חברת שולר מגרמניה, יצרנית המטבחים, שנוסדה באמצע שנות השישים, חרטה על דגלה ייצור מטבחים מודרניים באיכות גבוהה מיום היווסדה. גם היום נחשבת שולר לאחת החברות המובילות לייצור ועיצוב מטבחים מודרניים. את קולקציית הפרימיום של Schuller, המותג next125, תוכלו לפגוש באולם התצוגה המפואר ברחוב גלגלי הפלדה בהרצליה פיתוח. תוכלו להתרשם באולם התצוגה בהרצליה ממיטב הדגמים המובילים, שנוצרו כולם על טהרת העיצוב המודרני למטבח. למידע נוסף וצפייה בקולקציה:

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - עיצוב מטבח מודרני