המטבח הוא המקום בבית לו תקדישו כנראה את החשיבה ושעות התכנון הרבות ביותר. אפשר לומר שהמטבח הוא המקום המורכב ביותר לתכנון בבית ובו תשקיעו את התקציב הגדול ביותר מבין כל חללי הבית. כדאי לתת לתכנון המטבח את תשומת הלב הראויה.

מטבחים - תכנון מטבחים

תכנון מטבחים (צילום: עמית גירון)

היכן מתחילים? כיצד מתבצע תכנון מטבח חדש?

תכנון מטבחים מתבצע ברוב המקרים על ידי מעצבי פנים מקצועיים, מומחים לתכנון מטבחים. בדרך כלל בכל חברת מטבחים ישנם מעצבים לשירות לקוחותיהם. מעצבי מטבחים מקצועיים, שאינם אנשי מכירות בלבד, יתעניינו בצרכים האישיים, ילמדו את אופיו של החלל ויתכננו ביחד עם הלקוחות את התוצאה הרצויה. הלקוח ייספר על צרכיו, יביע את טעמו האישי בעזרת שאלות מכוונות של מעצב המטבחים, שיוכל מצדו לספר לו על ייחודיות המטבח בחברת המטבחים אותה הוא מייצג, יתאם בין כל הרצונות, השאיפות ויציע תכנון אטרקטיבי.

תכנון ועיצוב המטבח מתבצע בכמה מישורים

ראשית נתכנן את העמדתו של המטבח בחלל בהתייחסות לכל הפונקציות שהוא אמור להכיל. הפונקציות ההכרחיות והפונקציות המותאמות אישית. כל אחד וסגנון חייו ואופי התנהלותו במטבח ובבית בכלל.
יעלו כאן שאלות על הפונקציות ההכרחיות, כמו: כמה אנשים המטבח אמור לשרת באופן יומיומי ובכלל? מה כמות הכלים שהמטבח אמור להכיל? כלים שאמורים לשרת באופן יומיומי וכלים שאפשר לאחסן במקומות מרוחקים או פחות נגישים באופן שוטף? האם מדובר על מטבח שומר כשרות? מה גודל הכיור הנחוץ? הכיריים? גודל וסוג המקרר? מוצרים נלווים?
השלב השני יתייחס לתכולתו של המטבח. לאחר שנבחרו המוצרים ההכרחיים (מקרר, גודל כיור, כיריים וכדומה) תתוכנן תכולת הארונות לפרטי פרטים. לכל כלי, אביזר, חפץ או מוצר מזון יתוכנן המקום הייעודי שלו. מיקום ותכולה מתאימים יאפשרו סדר והתנהלות נכונים ונוחים במטבח.
המרחקים בין הפונקציות השונות צריכות להיות הגיוניות וכך גם הדאגה למשטחי העבודה המתאימים.

מטבחים בעיצוב אישי

עיצוב המטבח הוא עיצוב אישי. לכל לקוח אופי שונה, טעם שונה והתנהלות המתאימה רק לו, גם כאשר מדובר בחלל זהה של מטבח. תכנון מקדים בעזרת חברה מקצועית תוכל להכין הדמיות ממוחשבות למטבח העתידי שלכם ותוכלו להבין מראש כיצד יראה המטבח, כיצד תתנהל בו העבודה והיכן יאוכסנו כל הכלים והדברים להם זקוקים במטבח בכלל וחפצים או מוצרים ייחודיים ואישיים.

תכנון מטבחים על-ידי צוות next125 בסניף החברה בהרצליה

בכדי שהתכנון יעשה בצורה מקצועית ואידאלית עבור בעלי הדירה או הבית מומלץ לפנות לחברה ותיקה ומקצועית. צוות מעצבי הפנים המקצועיים של next125 ישמח לשבת יחד אתכם על תכנון המטבח החדש שלכם, כדי שיתאים בדיוק לדרישותיכם. לחברת שולר (Schuller) הגרמנית, אשר מייצרת מטבחים כבר 56 שנים, נציגות באזור התעשיה של הרצליה פיתוח למותג הפרימיום שלה: next125.
אם בחרתם במותג המטבח היוקרתי הגרמני next125 תהיו סמוכים ובטוחים שתקבלו את המטבח האיכותי עם הערך הטוב ביותר לכספיכם, שיחזיק לשנים ארוכות וטובות של בישול ואירוח בני משפחה וחברים.